Majitel firmy Liglass Trading Michael Smelík, která po přímluvě hradního kancléře Vratislava Mynáře před rokem získala mnohamiliardovou zakázku na stavbu elektráren v Kyrgyzstánu, musí spolu se svým bratrem zaplatit státní Českomoravské záruční a rozvojové bance (ČMZRB) více než osm milionů korun. Rozhodl o tom pravomocně Vrchní soud v Praze.

Jiná Smelíkova firma Liglass (sesterská společnost Liglass Trading – pozn. red.) v roce 2005 dostala od ČMZRB úvěr ve výši 3,15 milionu korun, který jí měl pomoci dostat se na zahraniční trhy. Podmínky byly velkorysé: úrok jedno procento a začít splácet měla až po šesti letech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.