Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) bude usilovat o vypovězení smlouvy, kterou uzavřel bývalý šéf Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Pavel Surý s pražskou developerskou společností Amádeus Real. Sporný kontrakt se týká souboru lukrativních pozemků v těsné blízkosti pražského dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská.

"Nyní analyzujeme právní pozici SŽDC a budeme se chtít z této dohody vyvázat," uvedl ve čtvrtek Ťok na dotaz HN. "Podpis smlouvy mezi SŽDC a Amádeus Real mě zaskočil a jsem proti těmto postupům. S aktéry, kteří tuto smlouvu uzavřeli, se SŽDC už rozloučilo," doplnil Ťok. Nicméně zatím neodpověděl na otázku, zda resort dopravy v této souvislosti neuvažuje i o trestním oznámení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.