Mohl by to být příběh nenápadné mladé ženy, která se jen díky své pracovitosti prosadila do významné politické funkce. Tak čítankové to ale s cestou Markéty Vaňkové, lídryně brněnské ODS a pravděpodobné budoucí primátorky Brna, na vrchol komunální politiky nejspíš není.


"Panelák na konečné trolejbusů 137 a 142. Prostřední vchod, čtvrté patro, třípokojový byt. Moje útočiště, moje bezpečí," popisuje místo v brněnské čtvrti Kohoutovice, kde vyrůstala, v publikaci vydané místní ODS. Dcera z právnické rodiny, její otec Petr Průcha je soudcem Nejvyššího správního soudu, matka Ivana učí na vysoké škole, po studiích na gymnáziu absolvovala právnickou fakultu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.