Mohl by to být příběh nenápadné mladé ženy, která se jen díky své pracovitosti prosadila do významné politické funkce. Tak čítankové to ale s cestou Markéty Vaňkové, lídryně brněnské ODS a pravděpodobné budoucí primátorky Brna, na vrchol komunální politiky nejspíš není.


"Panelák na konečné trolejbusů 137 a 142. Prostřední vchod, čtvrté patro, třípokojový byt. Moje útočiště, moje bezpečí," popisuje místo v brněnské čtvrti Kohoutovice, kde vyrůstala, v publikaci vydané místní ODS. Dcera z právnické rodiny, její otec Petr Průcha je soudcem Nejvyššího správního soudu, matka Ivana učí na vysoké škole, po studiích na gymnáziu absolvovala právnickou fakultu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.