Do 12. slosování účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) se zapojilo zhruba 347 tisíc aktivních hráčů. Je to nejméně za dobu fungování Účtenkovky od loňského října. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí zveřejněných v úterý. Počet aktivních hráčů klesá setrvale od loňského listopadu. Celkově se do Účtenkovky za dobu jejího fungování zapojilo 835 063 hráčů, kteří zaregistrovali 198,8 milionu účtenek.

"Rok s Účtenkovkou ukázal, že pozitivní motivace zákazníků k přebírání účtenek funguje. Abychom zaujali další spotřebitele, připravujeme řadu vylepšení. Díky rostoucímu rozšíření QR kódů, které usnadní registraci účtenek do soutěže, se Účtenkovka uživatelsky zpříjemní a zpřístupní dalšímu okruhu soutěžících, kteří původní způsob registrace odmítali jako příliš zdlouhavý," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Podle ní počet soutěžících poroste s náběhem dalších vln EET, které mají být spuštěny půl roku po nabytí účinnosti zákona. Příslušná novela ale zatím čeká na schválení v Poslanecké sněmovně a je zatím v prvním čtení. Třetí vlna EET by se měla týkat stánkového prodeje občerstvení bez stolů a židlí, farmářských trhů, dále služeb účetních, advokátů či lékařů. Čtvrtá je určena vybraným řemeslníkům.

Nejvíce hráčů se za rok fungování projektu zaregistrovalo do slosování loni v listopadu, a to 478 tisíc. Nejvíce zaregistrovaných účtenek pak MF zaznamenalo za měsíc březen. Největší počet účtenek zaregistrovaných jedním hráčem byl 5950, a to letos v květnu.

Náklady na účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) bez započtení výher by do konce letošního roku měly činit asi 34 milionů korun.

Slosování loterie se koná každý 15. kalendářní den v měsíci. První výhra je milion korun, druhá automobil za zhruba 400 tisíc korun, třetí 300 tisíc korun, čtvrtá 200 tisíc korun a pátá 100 tisíc korun. Dále mohou lidé získat 20 výher po 20 tisících korun, 1000 výher po jednom tisíci korun a 20 tisíc výher po stokoruně. Ročně plánuje MF vyplatit výhry za 64,8 milionu korun.

Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v EET, jehož efektivita by se tím měla zvýšit. Zájemci mohou registrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka. Opozice je k zavedení loterie skeptická. 

Statistiky k Účtenkovce:

Zdroj: MF 

Související