Původně startupové firmě z podnikatelského inkubátoru pražské ČVUT se podařilo prorazit na celém světě. Speciální termokamery společnosti Workswell nyní používají zákazníci od Thajska po USA. Ve čtvrtek se jí podařilo získat hned trojí triumf – zvítězila v pražském kole Firmy roku v Hlavním městě Praha a současně získala i tituly Odpovědná firma roku a Ekonomicky nejúspěšnější firma.

V anketě vyhlašované Hospodářskými novinami zvolila odborná porota na galavečeru v Praze společnost Workswell téměř jednomyslně. Nebyl to navíc její první úspěch, v hlavním městě vyhrála už před třemi lety, na celorepublikové úrovní se v soutěži Vodafone Firma roku nakonec umístila třetí.

"Chce to neustálý vývoj. Kopírují nás dnes i velcí světoví hráči, otevřeme jejich produkt a vidíme, takhle jsme to dělali před dvěma třemi lety. Hlavní důvod, proč jsme byli ekonomicky úspěšní, bylo asi to, že jsme začali jako jedni z prvních vyrábět termokamery na drony. To je dnes velmi populární a myslím, že v tomto segmentu udáváme globální trend," říká Jan Sova, jeden ze tří spolužáků zakladatelů Workswellu. Osm let stará firma v posledním roce vydělala téměř jedenáct milionů při obratu 57 milionů korun.

Dnes vyváží zhruba do tří desítek zemí. "Hodně se specializujeme například na dodávky pro
laboratoře univerzit, patří sem MIT, Oxford, dodáváme do výrobních firem jako BOSCH, Škoda a mnoha dalších," říká Sova. Měřící techniku dodává například i pro U.S. Army.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.