Student astrofyziky na Masarykově univerzitě v Brně Matej Kosiba vyvíjí systém, který dokáže určit typ galaxie na fotografii. V budoucnu by mohl pomoci astronomům, kteří mají k dispozici stále větší množství fotografií vesmíru, v nichž je nutné rozpoznat jednotlivé objekty.

"Technika je velmi rychlá, za pár let budeme mít díky novým satelitům a pozemským teleskopům minimálně desítky terabitů dat za jediný den. To už nebude možné zpracovávat ručně. Proto je nutné použít v astrofyzice automatické systémy na zpracování dat," vysvětluje Kosiba.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.