Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher patří k hlavním autorům novely zákona o insolvenci, která přináší zásadní změny pro věřitele i dlužníky. Nacher je přesvědčený, že změny uvítají obě skupiny s tím, že se do insolvence přihlásí desítky tisíc lidí. Odmítá přitom kritiku Daniela Hůleho z Člověka v tísni, podle kterého spíše mnoho lidí od insolvence odradí a ponechá je ve zničující dluhové pasti.

"Zásadně s jeho hodnocením nesouhlasím. Nemá pravdu, snažili jsme se přijmout co nejlepší a nejvyváženější návrh, o čemž svědčí i to, že pro změnu zákona hlasovala drtivá většina poslanců a to jak vládních, tak i opozičních," říká Nacher.

Je ale možné posuzovat kvalitu zákona podle toho, jak moc ji schválilo poslanců?

Určitě to o mnohém svědčí. Velký počet hlasů pro je nepřímý důkaz toho, že se na tom shodla pravice s levicí, liberálové s konzervativci, opozice s koalicí, tedy téměř všichni... Nemůže to fungovat tak, že jediný, kdo má pravdu, je Daniel Hůle, který naprosto opomíjí práva věřitelů, a paušálně říká, že kdo je věřitel, ten je nějaký zloduch, zatímco dlužníci by měli dostat pardon.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.