Tomáš Drmola na konci října po čtyřech letech nedobrovolně skončil ve funkci náměstka generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Bylo rozhodnuto, že jím řízený úsek pro správu majetku bude v rámci reorganizace zrušen. Drmola ale neodchází ze státní organizace s prázdnou. Jak na žádost HN uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová, jako odchodné dostává exmanažer částku 1,6 milionu korun. Tedy šest měsíčních platů.

"Odchodné vychází z platné manažerské smlouvy a jedná se o řádné obchodní vyrovnání při odchodu z funkce. V případě, že by nebyl uplatněn daný článek manažerské smlouvy, měl by pan Drmola nárok na zákonné odstupné v obdobné výši," uvedla mluvčí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.