Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek chce zvýšit hranici minimální škody, která určuje, zda například krádež, zpronevěra či podvod jsou ještě považovány pouze za přestupek, nebo zda se již jedná o trestný čin.

Dosud je to pět tisíc korun, podle Kněžínka by minimální hranice pro spáchání trestného činu – a tedy pro to, aby daný skutek skončil před soudem – vzrostla na deset tisíc korun. Podobně by se měly zvýšit i další hranice výše škody, které rozhodují o tom, jak velký trest pachateli hrozí a který soud jej bude projednávat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.