Ve firmách, v nichž má stát alespoň 40procentní majetkový podíl, pracuje podle zprávy ministerstva financí 174 manažerů, jejichž příjem přesahuje 1,8 milionu korun ročně. Korektní vyjádření by mělo znít, že posty zaujímají manažeři a manažerky, v tomto případě to ale není úplně potřeba. Žen se na uvedené pozice dostalo jen 15, tedy 8,6 procenta. Jsou i resorty, v jejichž firmách nepracuje ve vedení ani jedna žena.

Ministerstvo financí argumentuje tím, že podíl žen ve vedení státem vlastněných firem je srovnatelný se skladbou managementu ve velkých korporacích. "Dle statistik z roku 2014 je ve statutárních orgánech stovky největších obchodních společností v Česku devět procent žen," uvedl mluvčí resortu Jakub Vintrlík. V orgánech českých firem kotovaných na pražské burze je podle něj dokonce sedm procent ženských pozic. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.