Jiří Zimola, bývalý jihočeský hejtman, minulý týden rezignoval na post prvního místopředsedy ČSSD. Vnitrostranická protestní "platforma", kterou založil, nesplnila očekávání – hlásilo se k ní čím dál méně straníků. Její působení ale stihlo mnoho členů ČSSD rozzlobit, dávali Zimolovi za vinu, že vystoupením "platformy" poškozují ČSSD u voličů – vinili ho za propad strany v komunálních volbách. Uvolněné místo ve stranické hierarchii po Zimolovi minulý týden zaplnil Roman Onderka.

V životě Jiřího Zimoly se toho v poslední době odehrálo víc. Podle informací Respektu končí i jeho další angažmá, které nelibě vnímali mnozí spolustraníci, akademičtí pracovníci i veřejnost: bývalý první místopředseda odchází také z funkce vedoucího Oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.