Čtyři lidé v neděli brzy ráno zemřeli a dva byli zraněni při nehodě na silnici číslo 11 v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Srazil se tam kamion s dodávkou. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu. Silnice, která je hlavním dopravním tahem z Moravskoslezského kraje na Slovensko, je uzavřena. 

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. "Náraz byl značný, dodávka se převrátila po střetu na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Všichni lidé, kteří při nehodě zemřeli, cestovali v dodávce. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři jim už nemohli pomoci, protože zemřeli bezprostředně po havárii. Vyprošťování lidí komplikovala skutečnost, že dodávka byla po nehodě značně zdeformována.

Vážná zranění utrpěl muž středního věku, který po nehodě zůstal zaklíněn pod vozidlem. "Byl při vědomí, týmy zdravotnické záchranné služby mu podaly léky tlumicí bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění," uvedl Humpl. Lékaři pacienta uvedli do umělého spánku, vrtulník pak muže transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava. "V době předání se jeho stav jevil jako kritický," uvedl Humpl.

Policisté nehodu vyšetřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Zjišťují její příčiny a totožnost zemřelých. K objasnění některých okolností přibrali znalce. "Je prováděno ohledání místa události, ohledání těl, zajištění stop, topografická i fotografická dokumentace," uvedla mluvčí.

Kamion řídil sedmatřicetiletý muž, který byl při nehodě zraněn. Záchranáři jej přepravili do nemocnice.

Jde o letošní nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji a jednu z nejtragičtějších za poslední roky. V souvislosti s dopravními nehodami už letos v kraji zemřelo 48 lidí.

Související