Pirátská strana se pokusí snížit daň z nabytí nemovitosti. Poté co její návrh odmítla vláda, chce změny zákona dosáhnout přidáním pozměňovacího návrhu k jiné úpravě zákona, kterou již poslanci schválili v prvním čtení.

Daň z nabytí nemovitosti se platí od listopadu 2016. Zatímco do té doby hradil poplatek z převodu domu či bytu prodávající, nyní spadá povinnost na kupce. Kdo si pořídí byt či dům, musí doplatit ještě čtyři procenta z jeho hodnoty do státní poklady. Někteří politici ji považují za nesmyslný poplatek, který je v rozporu s vládní snahou podporovat bydlení zejména pro mladé rodiny. Vláda však po obdržení pirátského návrhu na její snížení dala najevo, že daň nehodlá nijak omezit ani rušit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.