Pirátská strana se pokusí snížit daň z nabytí nemovitosti. Poté co její návrh odmítla vláda, chce změny zákona dosáhnout přidáním pozměňovacího návrhu k jiné úpravě zákona, kterou již poslanci schválili v prvním čtení.

Daň z nabytí nemovitosti se platí od listopadu 2016. Zatímco do té doby hradil poplatek z převodu domu či bytu prodávající, nyní spadá povinnost na kupce. Kdo si pořídí byt či dům, musí doplatit ještě čtyři procenta z jeho hodnoty do státní poklady. Někteří politici ji považují za nesmyslný poplatek, který je v rozporu s vládní snahou podporovat bydlení zejména pro mladé rodiny. Vláda však po obdržení pirátského návrhu na její snížení dala najevo, že daň nehodlá nijak omezit ani rušit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.