Politickou dráhu Andreje Babiše ne­ohrozilo jeho jméno na seznamu agentů komunistické tajné policie, sporné ovládnutí Agrofertu v 90. letech a prozatím ani střet zájmů s podnikáním holdingu, který šéf hnutí ANO převedl do svěřenských fondů. Poslední týdny ukazují, že nejtěžší koulí na jeho noze je spor o dotaci pro rekreační a kongresový areál Čapí hnízdo.

Kvůli trestnímu stíhání odmítla s Babišem spolupracovat většina demokratických stran. Nyní se ocitl v defenzivě kvůli nařčení, že nechal odvézt z republiky svého staršího syna, jenž je stejně jako otec v kauze Čapího hnízda mezi obviněnými.

Na celý případ se ale můžeme dívat také z jiného než politického nebo trestně právního úhlu. Jde tu spíš o jakési psychologické okénko. V tahanicích kolem Čapího hnízda se projevují některé důležité črty Babišovy osobnosti. Co nám o něm kauza říká?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.