Tomáš Drmola, dnes už bývalý náměstek Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), podle informací HN napsal na konci října - těsně před svým vynuceným odchodem - dopis na rozloučenou ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) a členům správní rady SŽDC. Vyzdvihuje v něm úspěchy, které jím řízený a nyní již zrušený úsek správy majetku v posledních týdnech zaznamenal. Nejvíce prostoru Drmola věnuje "zabránění privatizace" bývalého objektu České pošty v těsném sousedství historické Fantovy budovy pražského hlavního nádraží.

Zmíněný objekt stojící podél magistrály ve Wilsonově ulici na začátku letošního srpna odprodala pošta za 28 milionů korun (bez DPH) právě SŽDC. O budovu byl ale zájem i ze strany dalších subjektů. Drmola - o jehož konci bylo rozhodnuto na konci srpna - v dopise nepřímo naznačuje, že se stal obětí tlaku jistých "developerských a lobbistických skupin", které cenný prostor v centru města údajně chtěly získat pro sebe.

"Jedná se o poslední a jedinou plochu v celém obvodu pražského hlavního nádraží devolopery dosud nezastavěnou, na které je možné železniční infrastrukturu ještě rozvíjet," podotýká muž, kterého do SŽDC před čtyřmi lety přivedl bývalý ministr dopravy za ANO Antonín Prachař a který měl i mnohaletý blízký vztah s druhým mužem hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Kdo měl převod bývalé pošty na SŽDC blokovat a na koho chtěl Drmola ukázat, ale není jasné. Na dotaz HN sice bývalý náměstek nepopřel, že zmíněný dopis svým nadřízeným napsal, odmítl ale k pozadí realitního obchodu říci cokoliv bližšího. Vyslovil jen názor, že "někoho strašně moc naštval".

Chceme jen stomatologickou kliniku

Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka o budovu projevilo ze státních subjektů zájem ještě Generální ředitelství cel, které zažádalo o bezúplatný převod. Ze soukromníků to byla firma Mr. Medic, což je současný nájemce objektu. Ta budovu kompletně zrekonstruovala a provozuje v ní stomatologickou kliniku v rámci pražské zdravotnické skupiny Care Medico. Pošta ale dala přednost státnímu zájemci, tak jak jí to ukládá i zákon.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.