Státní fond rozvoje bydlení plánoval, že letos vyčleněných 650 milionů korun na uspokojení mladých žadatelů o úvěr mu nebude stačit a sumu bude nutné navýšit. Chtěl tak vyjít vstříc enormnímu zájmu, který se rýsoval před spuštěním tohoto nového programu v polovině letošního srpna. Podle dosavadní bilance fondu však navýšení letošního rozpočtu nutné nebude, protože k dispozici má stále přes 50 milionů korun.

O státní úvěr na rekonstrukci či pořízení nového bydlení mohou zažádat mladí Češi do 36 let. Podle mluvčí Ministerstva financí Veroniky Vároši fond doposud přijal 564 žádostí zhruba na 597 milionů korun. "Prozatím bylo sjednáno 134 smluv za 91,9 milionu korun a zamítnuto 76 žádostí. Rozpočet na letošní rok bude dostačující, " říká Vároši. Příští rok půjde na státní půjčky na bydlení 1 miliarda korun.

"Většina podaných žádostí je ve fázi, kdy už žadatelům byla poslána smlouva k akceptaci nebo po nich požadujeme určité doplnění," říká mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení Karolína Smetanová. Nejvíc mladí využívají úvěr na stavbu domku či na rekonstrukci, naopak nejmenší zájem je o úvěr na koupi bytu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.