Městský soud v Praze pravomocně rozhodl, že společnost euroAWK musí z prostor metra odstranit všechny reklamní city light vitríny. V úterý to uvedla mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Podnik vypověděl firmě euroAWK smlouvu k dubnu 2013. Firma ale výpověď neakceptovala a dál inkasovala peníze od inzerentů. DPP na ni proto podal žalobu, kterou se domáhal vyklizení ploch.

"Naše úsilí o zvýšení výnosů pro DPP z pronájmu reklamních ploch se vyplácí. Společnost euroAWK bude muset do měsíce po doručení rozsudku odklidit city light vitríny z prostor pražského metra. Verdikt městského soudu je pomyslnou tečkou ve sporu, který s euroAWK vedeme od roku 2014," uvedl generální ředitel DPP Martin Gillar.

DPP letos na jaře nabídl plochy v dvoukolovém poptávkovém řízení. Přihlásilo se devět uchazečů včetně euroAWK. Vítězem se stala společnost BigBoard, která nabídla za roční provoz jedné CLV obrazovky 38 563 korun. EuroAWK platila 9200 korun ročně a nyní musí vyklidit 1200 ploch.

Rozsudek Městského soudu v Praze potvrdil verdikt Obvodního soudu pro Prahu 10 z loňského prosince. Tehdy jednatelka firmy Bärbel Nietenová uvedla, že má firma platnou smlouvu a odvolá se. Proti nynějšímu rozsudku se už odvolat nelze.

DPP se soudí i s další reklamní společností Rencar, s níž uzavřel v roce 1997 ohledně reklamy v MHD dohodu, která má trvat do roku 2031. Podle DPP je smlouva neplatná a po firmě chce peníze za neoprávněné využívání ploch. Rencar s tím nesouhlasí. Soud v tomto případě ještě nerozhodl.

Společnost euroAWK je pobočkou mezinárodní sítě společnosti AWK se sídlem v Německu. V Česku podniká ve venkovní reklamě.

Související