Kromě střetů s menšinovými akcionáři musí management polostátní energetické firmy ČEZ řešit i další problém. Zaměstnanci firmy chtějí přidat. A hrozí, že by mohli už příští úterý protestovat před pražskou centrálou společnosti v ulici Duhová.

Informaci o demonstraci odborářů před ústředím společnosti ČEZ potvrdil HN Vladimír Hronek, jeden ze zástupců zaměstnanců v dozorčí radě firmy. Podle něj je to kvůli růstu platů a uzavření kolektivní smlouvy. Konkrétnější ale Hronek zatím být nechtěl.

Detaily nechtěl sdělit ani mluvčí firmy Ladislav Kříž. „Kolektivní jednání běží, naposledy minulý týden,“ řekl jen bez dalších informací HN.

Nejde ale o jedinou akci odborářů, která se v Praze pro vedení ČEZ příští úterý chystá. Tlak na vyšší platy přichází také od integrovaných dceřiných firem, jakou jsou ČEZ Prodej, ČEZ Distribuce nebo ČEZ ESCO.

V nich pracuje velká většina z téměř 30 tisíc zaměstnanců největší tuzemské energetické firmy. V hotelu Olšanka se v úterý sejde kolem čtyřiceti předsedů odborových sdružení z těchto nevýrobních společností. "Budeme ladit společné stanovisko ke zvýšení platů," řekl Karel Klusák, místopředseda odborového svazu ECHO, který tyto odboráře zaštiťuje.

Související
Související