I když byla kvůli solárnímu boomu zelená energetika v Česku v posledních letech často zavrhovaná, její potenciál není podle lidí z oboru na našem území stále zdaleka vyčerpán. Podle šéfa Komory obnovitelných zdrojů Štěpána Chalupy se to týká zejména malých střešních slunečních elektráren. Jejich počet prý může vzrůst až na trojnásobek, u větrných elektráren je to podle něj více než sedminásobek.

Děje se toho teď hodně, co je nedůležitější...

To nejzásadnější v energetice je, že se v Česku připravuje nové schéma pro podporu zelené energie do roku 2030. Má se tak u nás restartovat aktivní podpora státu pro obnovitelné zdroje. Mám pocit, že i v Česku si začínáme uvědomovat, že je potřeba zelenou energii podporovat.

Změnilo se vnímání?

Asi se to s námi ještě nějakou dobu potáhne. Když se ale podíváte na průzkumy, tak obliba zelené energie tady je a není to nic nového. Problematičtější to je, když se lidí zeptáte, zda jsou ochotni obnovitelné zdroje finančně podpořit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.