Důležitá změna zákona, která má lidem usnadnit oddlužení, dorazila z Poslanecké sněmovny do Senátu, kde ji ve středu dopoledne projednával klíčový ústavně-právní výbor. Jeho členové sice poslaneckou verzi doporučili všem senátorům ke schválení, ale jednání ukázalo, že změny nejsou zcela vyloučené.

Svědčí o tom jak těsný výsledek hlasování, kdy bylo pro návrh šest z deseti členů výboru, tak i to, že někteří zákonodárci usilovně bojují za úpravy zákona.

Nejvíce "protestujícím" senátorem je Jiří Dienstbier z ČSSD, který ve výboru naléhal na své kolegy, aby přijali k zákonu změny. I když neuspěl, ještě po jednání se snažil na chodbě dlouho přesvědčovat ministra spravedlnosti za ANO Jana Kněžínka, který do Senátu také dorazil.

"Považuji tento zákon za to nejdůležitější v letošním roce, proto jsem přišel podpořit poslaneckou verzi, za kterou stojí i naše ministerstvo," vysvětloval Kněžínek ve výboru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.