O ohebných displejích pro mobily, tablety a notebooky se v posledních letech mluvilo hodně, ale skutek utek − to by se však během příštího roku mělo změnit. Alespoň pokud Samsung splní slovo a uvede na trh model Samsung Galaxy F, kde písmeno F znamená Foldable. O připravovaném přístroji se zatím nejčastěji objevují informace nepotvrzené výrobcem, v dané chvíli většina komentátorů soudí, že půjde o limitovanou a velmi drahou edici − cena se má pohybovat okolo dvojnásobku částky, kterou dnes nadšenci dávají za nejdražší typy luxusních smartphonů. Nejdůležitější ale je, že displej nemá být v pravém smyslu rolovací, jak se původně věřilo, ale jen překládací. V podstatě by pak šlo o obdobu kdysi oblíbených véček, s tím rozdílem, že tentokrát se po rozložení z běžného rozměru smart­phonu zvětší plocha displeje na dvojnásobek.

Ohledně samotného displeje je Samsung na informace méně skoupý než u celého modelu F a už začátkem letošního listopadu předvedl technologii Infinity Flex, kterou bude vybaven. Displej pracuje na principu systému AMOLED, který − zjednodušeně řečeno − spočívá v tom, že je na tenkém nosném substrátu nanesená polovodičová matrice a na ní vrstva s organickými molekulami schopnými emitovat světlo požadované vlnové délky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.