Slavný architekt Renzo Piano, který stojí mimo jiné za londýnským mrakodrapem The Shard (střep) bude zodpovídat za stavbu nového mostu v rodném italském Janově. V polovině srpna se tam zřítil Morandiho dálniční most ze 60. let minulého století, přes který ročně projíždělo přes 25 milionů aut. Zemřelo 43 lidí.

Jedenaosmdesátiletý Piano se se svými plány prosadil i proti konceptu věhlasného španělského architekta Santiaga Calatravy, který je známý svými zakřivenými stavbami, mimo jiné ve Valencii.

Každou z obětí má připomínat jedna lampa. Nový most nemá být "monumentem za padlé", ale střízlivou stavbou reprezentující přístavní město, tvrdí architekt. Hotový má být do konce roku 2019, postaví ho koncern Salini Impregilo a státem kontrolované podniky Fincantieri a ItalFerr za 202 milionů eur, tedy asi 5,2 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.