Bývalý ministr za ČSSD Jiří Havlíček a Eduard Muřický zůstanou odbornými náměstky na ministerstvu průmyslu a obchodu minimálně do konce ledna. Dále je však jejich pozice velmi nejasná. K prvnímu únoru chce resort ministryně Marty Novákové (za ANO) provést změny v organizační struktuře úřadu, které oba muže o místo připraví. Pokud budou chtít ve své funkci zůstat, budou muset znovu uspět ve výběrovém řízení.

Ministerstvo průmyslu tuto změnu připravilo za velmi nestandardních podmínek. Předložilo ji jako dodatečnou systemizaci na posledním jednání vlády před Vánoci. Kabinet následně navrhované změny posvětil. "Ministerstvo nyní vydá předpis, kterým se teprve zruší konkrétní místa. Jestli to budou místa těchto dvou náměstků, se teprve ukáže. Bylo to v návrhu avizováno, ale vždycky je rozhodující výsledek," řekl HN náměstek pro státní službu Josef Postránecký.

Právě přes něj standardně prochází veškeré tyto návrhy. V tomto případě však tomu tak nebylo. Ministerstvo průmyslu si změnu organizační struktury připravilo samo a představilo ji až na vládě. Proč nebyla součástí už velké systemizace všech resortů, kterou vláda schválila v listopadu, přestože už tehdy i resort Novákové určité požadavky vznesl, není zřejmé.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.