Když se rozhodnete podávat daňové přiznání elektronicky, můžete ho odevzdat až o měsíc později, než kdybyste se vydali na některý z finančních úřadů a dokumenty tam odevzdali osobně. Návrh novely daňového řádu tohoto znění se chystají ve sněmovně předložit pirátští poslanci.

Daňová přiznání za předcházející rok je nyní nutné odevzdat do konce března − ať už papírově, či digitálně. Přestože druhou možnost mají lidé už několik let, příliš ji nevyužívají. Tři měsíce navíc lze pak získat tehdy, pokud se poplatník obrátí na daňového poradce, který mu přiznání zhotoví.

Zákon u základní lhůty toleruje ještě pětidenní zpoždění, pak už se však člověk vystavuje hrozbě sankcí. Povinnost podání přiznání v březnu, tedy tříměsíční lhůta, přitom patří k nejkratším v zemích Evropské unie. V sousedním Německu na to mají občané čas až do konce května.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.