Je dost možné, že poprvé v české historii bude ministerstvo obrany vyzbrojovat naše vojáky téměř podle schválených strategických a akvizičních plánů. Vláda během posledních třiceti dnů na několika jednáních schválila armádou plánované konkrétní nákupy za osmdesát miliard korun. To tady za posledních dvacet let nebylo – většinou se plány na nákup výzbroje a verbování vojáků měnily bez ohledu na platnou vojenskou strategii.

Tak byly třeba mimo plán a závazky vůči NATO pořízeny v roce 2003 stíhačky Gripen, o pět let později obrněnce Pandur, o další dva roky později letouny CASA. A třeba v letech 2013–2015 zase odsunuty strategií požadované nákupy protileteckých děl, radarů nebo vrtulníků.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.