Praxe, kdy berní úředník dostal prémie podle toho, jak vysokou doměřil firmě daň, by měla skončit. Šéfka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová to údajně slíbila na schůzce se zástupci Svazu průmyslu a dopravy. Obě strany jednání však následně toto vyjádření změnily, uvedený slib byl prý jen nešťastné vyjádření.

Doposud jak Generální finanční ředitelství, tak ministerstvo financí popíraly, že by na berních úřadech byla zavedena praxe, aby si mohl kontrolor "přivydělat" tím, že firmě neuzná daňové zvýhodnění na výzkum a vývoj, a doměří jí tak vysokou, případně předem stanovenou daň. Ze společného jednání finanční správy a zástupců podnikatelské sféry však vyplynulo, že se to dělo.

"S generální ředitelkou GFŘ se zástupci Svazu průmyslu dohodli, že se pozastaví takzvaný bonusový systém cílových odměn přímo vázaných na doměrek daňového odpočtu na výzkum a vývoj," uvedla v tiskové zprávě mluvčí Svazu průmyslu Eva Veličková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.