Loni v říjnu odvolal nový ředitel Lesů ČR Josef Vojáček čtyři členy vrcholového managementu a na jejich místa vypsal výběrová řízení. Nyní personální změny pokračují v krajích. O svoje místa včera přišli čtyři z celkem dvanácti krajských ředitelů.

"Včera byli s účinností od 15. února odvoláni ředitelé Krajského ředitelství Šumperk Pavel Koždoň, ředitelství Frýdek-Místek Jan Ševčík, ředitelství Zlín Martin Pavlíček a ředitelství Teplice Zdeněk Růžek," potvrdila tisková mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Na jejich místa vypsalo ředitelství podniku výběrová řízení, nabídky je možné zasílat do 11. února.

Důvody změn popsala mluvčí v odpovědi na dotaz HN jen velmi stručně a nekonkrétně. "Je to nutnost a důraz na změny přístupu k řešení stávající situace v uvedených regionech," napsala. Podle zdroje blízkého vedení podniku je zejména za odvoláním dvou moravských ředitelů Šumperku a Frýdku-Místku kritický vývoj kůrovcové kalamity.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.