Pokud bude rozhodnutí černošického úřadu o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše pravomocné, mohou přijít podniky Agrofertu o desítky zakázek v Praze. HN na to upozornil primátor Zdeněk Hřib (piráti).

Městský úřad Černošice, pod který občan Andrej Babiš dle svého bydliště spadá, od léta řešil, zda je český předseda vlády kvůli svému vztahu k médiím společnosti Mafra ve střetu zájmů, či nikoli.

Rozhodnutí z minulého týdne černošický odbor přestupků sice nezveřejnil, ale z reakce premiéra, který okamžitě prohlásil verdikt za zpolitizovaný a oznámil, že se odvolá, je jasné, že výsledek nebyl v jeho prospěch. Případ tak zřejmě po odvolání bude řešit středočeský krajský úřad, který jako hejtmanka vede Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

"Pokud by existovalo pravomocné rozhodnutí, že Andrej Babiš skutečně je ve střetu zájmů, protože je ovládající osobou koncernu Agrofert, bylo by z mého pohledu určitě nutné vyhodnotit dopad na možnost Agrofertu ucházet se o veřejné zakázky hlavního města Prahy," uvedl primátor metropole s tím, že by se to týkalo kontraktů s magistrátem, ale také s městskými podniky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.