Když se Christian Sewing, který svoji profesionální dráhu spojil s Deutsche Bank, loni v dubnu ujal řízení největšího peněžního domu v Německu, akcionářům slíbil, že dá jeho hospodaření do pořádku. Předběžný výsledek za minulý rok, který oznámila centrála ve Frankfurtu nad Mohanem, je příznivý. Banka se vymanila ze tříletého období ztrát a vydělala 341 milionů eur (v přepočtu zhruba 8,8 miliardy korun) čistého.

"Návrat k zisku dokazuje, že jsme na správné cestě, ve které musíme letos dále pokračovat," komentuje Christian Sewing. Jak dodal, ústav podle něj musí stále tlačit na náklady, které se loni podařilo v souladu s plánem dostat pod 23 miliard eur.

Ale osmačtyřicetiletý manažer, který je v Deutsche Bank od roku 1999 a vypracoval se v ní na samotný vrchol manažerské pyramidy, nemá zdaleka vyhráno.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.