Praha bude na začátku dubna hostit další ročník summitu Singularity University. Vystoupí na něm přes 20 expertů. Česko je zatím jedinou zemí ve střední a východní Evropě, kde se tento summit koná.

Konference se v Praze koná už podruhé. "Loni měla konference Singularity University neuvěřitelnou odezvu. Dorazilo více než 700 účastníků z téměř 30 zemí," říká ředitelka SingularityU Czech Summit Eva Hanáková.

Přednášet budou experti v oblasti technologií a oborech, jako jsou umělá inteligence, blockchain, biotechnologie, robotika, virtuální realita či neurověda. "Do Prahy letos opět přivezeme více než 20 špičkových expertů, kteří představí nové trendy v oblastech, jako je umělá inteligence, genetika, mobilita, bankovnictví či biotechnologie," dodává Hanáková. Vizionářská špička ze Silicon Valley a z dalších částí světa ale prozradí také to, jaké posuny nás čekají ve vzdělávání a na trhu práce nebo jaká je budoucnost demokracie či umění.

Jeden z největších odborníků v oblasti etiky, profesor z Oxfordu Julian Savulescu, bude hovořit o lidské hře na Boha, o tvoření geneticky upravených dětí a o tom, kam až sahají hranice vědy. Jihoafrický byznysmen Taddy Blecher, který spolu s Richardem Bransonem rozjel v Africe univerzity pro chudé a znevýhodněné děti, se podělí o to, jak bude vypadat budoucnost vzdělávání. Raymond McCauley přivítá posluchače v éře biotechnologií a prozradí, jaký byznys skrývá oblast bioinformatiky.

Alex Gladstein představí, jaký dopad má rychlý rozvoj technologií na budoucnost demokracie. Ukáže, jaké technologické zbraně používají diktátoři a autokratické režimy a vysvětlí, jak se bránit digitální diktatuře. Jeden z nejvýraznějších spíkrů Singularity University, Amin Toufani, bude hovořit o ekonomii, leadershipu a úspěšných byznys modelech v době exponenciálních technologií.

Česko je zatím jedinou zemí ve střední a východní Evropě, kde se futuristický kongres této univerzity koná. Za myšlenkou přivést summit do Česka stojí čtveřice českých byznysmenů: Tomáš Krsek (zakladatel investiční firmy BHM Group), Martin Kúšik (zakladatel rodinné firmy Odyssey 44 a bývalý spolumajitel investiční skupiny Penta), Radek Pokorný (zakladatel pražské advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři) a Jan Sýkora (spolumajitel společnosti WOOD & Company).

"Poté, co jsem několikrát navštívil akce Singularity University v různých částech světa, jsem si přál, aby i další podnikatelé, vědci a studenti ze střední a východní Evropy měli možnost setkat se a diskutovat s respektovanými experty z oblasti hi-tech a vědy přímo u nás v Praze," říká Krsek.

Související