Firmám v Česku chybí téměř půl milionu lidí. Podle Evropské komise by přitom nedostatek zaměstnanců nebyl tak palčivý, kdyby Česko dokázalo dostat do práce více žen. Jenže jim k tomu nedokáže vytvořit dostatečné podmínky.

Problémem Česka je například nedostatečná dostupnost péče o předškolní děti, upozornila komise v dnešní zprávě o stavu české ekonomiky. Zdůrazňuje například skutečnost, že řada matek dětí mladších tří let by své potomky ráda umístila do školky, ale ty nemají dostatečné kapacity. V loňském školním roce se kvůli tomu nedostalo do předškolních zařízení na 14 tisíc dětí, konstatuje komise s odvoláním na české odborné studie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.