Hnutí ANO se prosadilo v české politice jako síla, která se definovala hlavně jako protikorupční. Andrej Babiš plamenně hovořil o "Palermu",  zdejší poměry charakterizoval větou "všetci kradnú", mluvil o nutnosti boje s "korupční hydrou, která dusí Česko".  Pravil, že jeho hnutí je úplně jiné než dosavadní strany, prohlásil, že už bude líp. Lidé mu uvěřili a ANO je dnes hegemonem české politiky.  

Koncem týdne proběhla rozsáhlá policejní razie, která se zaměřila na údajnou korupci při veřejných zakázkách v Brně a na machinace s tendrem na provozování mýtného systému. V obou případech v něm tak či onak figurují politici ANO. A nejsou to žádní čučkaři - kolem mýta se točil rovnou druhý muž Babišovy formace Jaroslav Faltýnek, který byl před čtrnácti dny znovu drtivou většinou zvolen prvním místopředsedou hnutí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.