Pokud je někdo třeba z Olomouce nebo ze Zlína a je fanouškem smíšených bojových umění (MMA), mohl mít těžkou hlavu z toho, jestli si v sobotu vybrat galavečer tohoto sportu v Brně, nebo v Ostravě. Do obou míst to je přibližně stejná cesta. V Brně se v sobotu v 18:00 rozběhne XFN 17, v Ostravě v totožný čas Oktagon 11. Za projektem XFN stojí Petr Kareš, za Oktagonem Ondřej Novotný a Pavoľ Neruda.

Obě organizace shodně tvrdí, že ony byly první, kdo si termín určily. Jde o v tuzemském sportu jinak výjimečné štengrování. Konkurenti mívají naopak často ve zvyku si pomáhat. Když los soutěží svede v podobný termín zápas hokejové a fotbalové Sparty Praha, bývá vůle posouvat časy, aby sportovní fandové mohli obejít obě. Stejně se domlouvají fotbalové kluby ve Vršovicích Slavia a Bohemians 1905 a podobných příkladů by se našlo víc.

Tahanice o Vémolu trvá

Oktagon a XFN si ovšem velmi ostře konkurují už déle, vzájemné antipatie ještě více eskalovaly posledních několik měsíců. Rivalita vyvrcholila "přetažením" nejznámějšího zápasníka MMA Karlose Vémoly z XFN do Oktagonu, což Oktagon oznámil v únoru. A už hned na březen fighterovi s přezdívkou Terminátor přichystal souboj s Polákem Pawlem Brandysem v Ostravě. Sobotní XFN v Brně pak poutá nejvíc na zápas Slováka Ľudovíta Kleina a Ukrajince Andreje Velijeva.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.