Pro vyloučení Václava Klause mladšího z ODS v sobotu hlasoval také bývalý disident, diplomat a místopředseda vlády Alexandr Vondra. V rozhovoru pro HN připouští, že strana důsledky rozchodu pocítí, na výsledku ODS v květnových volbách do Evropského parlamentu se ale Klausův odchod podle Vondry nepodepíše.

Jak moc bude ODS bolet rozchod s Václavem Klausem mladším?

Bude to samozřejmě bolet. Já jsem konzervativní a mnoho z jeho názorů je mi blízkých a souhlasím s nimi. Jeho problém ale je, že to občas přestřelí mimo jakékoli hranice, kde už končí seriózní debata. To už pak není politika. A také není týmový hráč. Bude to bolet, ale co se dá dělat. Někdy platí, že je lepší konec hrůzy než hrůza bez konce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.