Před několika lety se ještě v Chile stejně jako v tuzemsku prodávaly vajíčka Kinder. Teď už je ale Chilané neseženou. Latinskoamerická země, která se potýká s rostoucím počtem obézních lidí, má vůbec nejpřísnější zákony na boj proti nezdravým potravinám. A cílí především na děti. Zákony přijaté v posledních několika letech například zakazují, aby se kvůli propagaci k výrobkům s vysokým podílem cukrů nebo soli přidávaly hračky nebo aby na jejich obalech byla zvířátka či jiní kreslení maskoti.

"Cukr zabije více lidí než terorismus a automobilové nehody dohromady," tvrdí chilský senátor a lékař Guido Girardi, který za přísnými zákony stojí.

Poslední studie ukazují, že zákony vedly ke změně v chování spotřebitelů i potravinářských firem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.