Ještě před rokem to vypadalo jako jedna z nejvýhodnějších investic v novodobé historii. I když z vytunelovaných CS fondů v březnu 1997 zmizel takřka veškerý majetek, jeden a čtvrt miliardy korun, na jejích účtech bylo ještě donedávna 2,65 miliardy. Podílníci totiž získali 650 milionů korun jaké náhradu od Plzeňské banky, která jako depozitář peníze neuhlídala. Další 2,08 miliardy korun zaplatilo ministerstvo financí poté, co soud v roce 2012 pravomocně potvrdil, že stát měl na vykradení podíl – peníze ve fondech neuhlídal, ač k tomu měl několik kontrolních mechanismů.

Nyní opět hrozí, že účty budou prázdné. Investiční společnost Akro, která CS fondy spravuje, již musela uvedené 2,08 miliardy korun vrátit státu jako neoprávněné obohacení. A ministerstvo navíc nyní poslalo do fondů exekutora a požaduje dalších 717 milionů korun na úrocích. Do takové výše se uvedená suma vyšplhala kvůli tomu, že úroky se při soudním řízení pohybují okolo osmi procent. A i proto předtím podílníci vysoudili dvojnásobek původního majetku fondů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.