Rodičovský příspěvek by se měl zvýšit z 220 na 300 tisíc korun všem rodičům, kteří ho budou k 1. lednu příštího roku pobírat, nikoliv tedy jen rodičům nově narozených dětí. Premiér Andrej Babiš to slíbil na pondělním setkání se zástupci facebookové iniciativy Chceme spravedlivý rodičovský příspěvek! 

Desítky tisíc rodičů před týdnem rozčílila koaliční rada ANO a ČSSD, když sice odsouhlasila navýšení rodičovského příspěvku z 220 na 300 tisíc, ale pouze právě pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020. Slib ministryně práce a sociálních věcí za ČSSD Jany Maláčové přitom zněl, že se navýšení bude týkat všech rodin s dětmi do čtyř let věku. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.