Novým šéfem tuzemské pobočky přepravní společnosti Bolt (dříve Taxify) se stal Jakub Dvořák. Ve funkci nahradí Romana Sysla, který se posunul na pozici regionálního manažera společnosti pro střední Evropu. Firma o tom informovala ve středu.

Fungování Boltu i další alternativní taxislužby Uber v Česku kritizují taxikáři, v dubnu plánují další protesty.

Dvořák v estonské firmě působí od roku 2016, dosud v ní zastával funkci provozního manažera a měl na starosti operace společnosti v České republice. Nyní se bude věnovat rozvoji aplikace na českém trhu. Povede 28členný tým, který v tuzemské pobočce pracuje.

Sysel byl v roce 2015 u vstupu Boltu, tehdy ještě Taxify, na český trh a od roku 2017 firmu vedl také na Slovensku. Předtím působil v poradenských firmách KPMG a PwC. Věnoval se také start-upům v oblasti nemovitostí.

Související

Přepravní společnost Bolt vznikla v Estonsku v roce 2013 jako platforma pro nabídku alternativní taxislužby prostřednictvím mobilní aplikace po vzoru Uberu. Na začátku března firma oznámila přejmenování na Bolt podle názvu svojí aplikace.

Společnost začala v Česku působit v srpnu 2015. V Praze podle údajů firmy využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů.

Bolt v současnosti funguje pouze v Praze, jeho působení v krajských městech zakázal předběžným opatřením soud. Stejně rozhodl soud v samostatném případu i v Praze, kde je však zatím rozhodnutí nepravomocné a vozy společnosti dále jezdí. Proti působení Uberu a Boltu v Praze opakovaně protestovali taxikáři, na duben chystají další demonstraci. Nyní se jim nelíbí připravovaná novela zákona, která ruší například povinnost mít taxametr.

Související