Digitalizace justice nabírá zpoždění. Ministerstvo spravedlnosti zrušilo důležité výběrové řízení na dodavatele nového elektronického insolvenčního rejstříku. Rejstřík, pro nějž se vžila zkratka eISIR, měl zrychlit průběh insolvencí a ulevit insolvenčním správcům i soudům od zbytečné administrativy.

Bezmála čtvrtmiliardový tendr ale provázely nejasnosti.

Ministerstvo v průběhu výběrového řízení měnilo podmínky například pro dodavatele licencí a několikrát odložilo i termín pro podání závazných nabídek.

Přes dvě stě dotazů a žádostí o vysvětlení k zadávací dokumentaci a návrhu smlouvy poslali ministerstvu spravedlnosti uchazeči o zakázku. Ve dvou případech se dokonce dožadovali zrušení celého tendru. "Dodavatelé spatřují značnou nejasnost zadávacích podmínek zejména v nastavení funkčních požadavků, specifikaci systému i v některých ustanoveních smluv, například pokud jde o součinnost objednatele nebo licence," uvedl v oznámení o zrušení tendru náměstek ministra spravedlnosti pro řízení sekce provozní a právní Zbyněk Spousta.

Ministerstvo původně vypsalo výběrové řízení jako otevřené. To však neumožňuje o nabídkách jednat. Stát by se tak vystavil riziku, že nový rejstřík nebude odpovídat jeho potřebám. Proto teď plánuje zvolit jiný typ výběru dodavatele. V úvahu připadá mimo jiné soutěžní dialog s kvalifikovanými dodavateli. Nové výběrové řízení chce resort spravedlnosti vypsat do konce letošního roku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.