Nepřicházím proto, abych hledal bratříčka nebo sestřičku, chci budovat silné a autentické hnutí, prohlásil nový předseda STAN Vít Rakušan. Bylo to podobné, jako když před dvěma týdny na sjezdu lidovců vyhlásil čerstvý předseda Marek Výborný, že chce budovat silnou autentickou značku KDU. Na pravém středu, kde se vyskytují strany balancující na fatální pětiprocentní hranici a jeden by soudil, že pud sebezáchovy povede k hledání cest ke spolupráci, se kupodivu namnožili autentisté.

Pokud bychom uvažovali jen o samotném hnutí STAN, jeví se Vít Rakušan, coby nástupce Petra Gazdíka jako dobrá volba. Je vzdělaný, inteligentní a v domovském Kolíně veleúspěšný. Už z prvních vystoupení je zřetelné, že má nejen energii, ale i správný politický čuch. Pochopil, že při vymezování proti Andreji Babišovi nestačí pohoršovat se nad kauzou Čapí hnízdo, spoluprací StB, střetem zájmů, neb z morální kritiky jsou voliči unaveni.

Rakušanovy věty, že ANO není ohrožením demokracie, ale především ohrožením prosperity České republiky, protože manažerské řízení nefunguje a vize se nahrazují marketingem, dokazují, že ví, po čem je ve společnosti poptávka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.