Nový ministr průmyslu a obchodu (MPO) Karel Havlíček, který se ujme vedení resortu na začátku května, už ví, jaké budou jeho priority. Věnovat se chce hlavně evropským fondům a jejich čerpání, napravit chce také slabou komunikaci ministerstva a zcela změnit plánuje řízení státních podniků, které spadají pod MPO. "Tam lze bezpečně ušetřit," říká Havlíček, který chce zároveň sloučit agentury CzechTrade, CzechInvest a pravděpodobně i CzechTourism pod jednu střechu. Musí však také převzít nedodělané "záležitosti" po končící ministryni Martě Novákové (za ANO), mezi kterými je například jednání s mobilními operátory o ceně dat.

Co podle vás může za vysoké ceny mobilních dat v Česku?

Stát byl příliš pasivní, nikomu se nechtělo problém otevřít. V tuto chvíli je to již nadresortní záležitost, nápravu koordinuje osobně premiér za účasti MPO, vládního zmocněnce pro digitalizaci a Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Jednáme takřka denně se všemi zainteresovanými organizacemi, operátory i nezávislými odborníky.

Jaké klíčové opatření uděláte, aby se ceny snížily?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.