Lenka Voplatková, dosavadní blízká spolupracovnice končícího ministra dopravy Dana Ťoka, získala nové uplatnění. Po velikonočních svátcích přestoupí do státem ovládané firmy České dráhy, kde se stane ředitelkou nově vytvořeného odboru vnější komunikace. Podle informací HN o tom na svém úterním zasedání rozhodlo představenstvo Českých drah. Potvrdil to mluvčí firmy Radek Joklík. "Nová paní ředitelka byla jmenována k 23. dubnu. Pozice byla obsazena na základě interního výběrového řízení," uvedl.

Voplatková pracovala v letech 2011 až 2014 ve stavební firmě Skanska (jako asistentka managementu firmy), když Dan Ťok byl tamtéž generálním ředitelem. Po Ťokově příchodu na ministerstvo (prosinec 2014) nejdříve z pozice vrchní ředitelky vedla ministrův kabinet, v červnu 2015 z ní Ťok udělal náměstkyni pro oblast vnějších vztahů. Pod ní spadal odbor komunikace, BESIP a odbor zahraničních vztahů.

O tom, že by mohla Voplatková přejít na České dráhy se spekulovalo už několik týdnů. A to právě v souvislosti s Ťokovým chystaným odchodem z politiky. Ministerskou židli má nynější ministr opustit na konci dubna, chce se vzdát i mandátu poslance. Ve vládě jej má nahradit právník Vladimír Kremlík, který doposud pracoval jako náměstek v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

"Odbor vnější komunikace Českých drah byl zřízen, aby byly komunikační aktivity společnosti lépe a efektivněji koordinovány. Doposud byly totiž spravovány různými odbory," uvedl mluvčí ČD Radek Joklík. Nový odbor řízený Voplatkovou bude zahrnovat tiskový odbor, interní a externí periodika, oblast společenské odpovědnosti, eventů, korporátních identity i mezinárodních vztahů. "Paní Voplatková má z této oblasti zkušenosti ze svého dřívějšího působení," dodal mluvčí.

Související