V posledních několika týdnech na sebe pražská magistrátní koalice pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) upozornila hlavně veřejnými slovními přestřelkami - kvůli sledování elektroměrů a personálním změnám v dozorčí radě Pražské plynárenské.

Přestože nyní hádky utichly, nemusí klidná idylka vydržet dlouho. Rozbuškou dalších sporů může být po plynárenské společnosti další městská firma.

"Problematický je a bude dopravní podnik," přiznává radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Jde o největší městskou společnost v České republice. Přestože Chabr nechtěl komentovat možné spory spjaté s firmou, jeden z nich už se v uplynulých týdnech objevil.

Zástupcům STAN - náměstkovi primátora Petru Hlubučkovi a radní Haně Kordové Marvanové - vadí, že dopravní podnik (DPP) má stále uzavřeno několik smluv s advokátní kanceláří HSP & Partners právníka Květoslava Hlíny. Ten je někdejším právním poradcem firem z holdingu Agrofert a blízkým spolupracovníkem druhého muže ANO Jaroslava Faltýnka. Zároveň se o něm mluvilo už dříve jako o člověku, který měl v DPP vliv na dnes již bývalého ředitele firmy Martina Gillara, jenž dříve dělal v Hlínově advokátní kanceláři koncipienta.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.