Na americkém portálu eBay se objevila doslova unikátní položka. Profesionální hledač a sběratel fosílií Alan Detrich na prodejním serveru nabízí kostru mláděte Tyranosaura rexe, za kterou požaduje 2,95 milionu dolarů (zhruba 68 milionů korun). Podle Detricha se jedná o jedinou nalezenou fosílii mláděte tohoto druhu na světě.

Pozůstatky největšího masožravého dinosaura, který kdy Zemi obýval, jsou údajně 68 milionů let staré a podle histologické analýzy patří jedinci, který zahynul zhruba ve čtvrtém roku života, uvádí se v inzerátu. Samotná kostra je přes čtyři a půl metru dlouhá a lebka se zachovalým chrupem měří přes padesát centimetrů.

Dospělí tyranosauři dosahovali délky až třinácti metrů a váhy kolem šesti tun. 

Sběratel vzácný exemplář nalezl v roce 2013 na pozemku svého bratra v americkém státu Montana, zmiňuje deník The New York Times. Poslední dva roky byl skelet mladého tyranosaura umístěn v muzeu přírodní historie kansaské univerzity, kde se stal jednou z hlavních kuriozit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.