Praha má k dispozici několik variant, jak opravit zchátralý Libeňský most. Spor o prvorepublikovou stavbu přitom ještě loni vedl málem k pádu magistrátní koalice, když tehdejší náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) začal prosazovat zbourání mostu a jeho nahrazení novou stavbou. Nová koalice pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) si ale jako zásadní bod programu dala zachování Libeňského mostu a zadala si u Kloknerova ústavu ČVUT studii, jak by oprava měla vypadat. Ústav ji dokončil minulý týden a v úterý odpoledne ji dopravní výbor pražského zastupitelstva doporučil zastupitelstvu ke schválení.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) by hlavní část oprav, které most uzavře pro veškerou dopravu, měla začít koncem roku 2021.

Související

Experti z ČVUT propočítali čtyři varianty opravy. Cena všech se pohybuje okolo 600 milionů korun. A u všech je jasné i to, že během rekonstrukce bude nutné přerušit dopravu na mostě. Bude totiž potřeba kompletně vyměnit předpolí mostu na obou stranách - tedy vlastně nájezdy na něj - a nahradit je replikami. Doprava tak bude muset být vedena objízdnými trasami či po provizorním mostu, který bude sloužit po dobu stavby.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.