Od našeho zpravodaje z LotyšskaObchodní ředitel firmy Škoda Transportation Václav Kozák byl po čtyřech měsících propuštěn z vazby v Lotyšsku. Soud v Rize mu ovšem v pátek zakázal bez povolení úřadů opustit lotyšské hlavní město na více než 24 hodin. Kozák byl v prosinci loňského roku zadržen se sedmi dalšími podnikateli a obchodníky při zátahu lotyšské protikorupční policie kvůli podezření na úplatky při nákupu trolejbusů a tramvají pro dopravní podnik hlavního města.

Kozák byl ve vazbě poslední, ostatní podezřelí, všichni Lotyši, už byli propuštěni dříve na rekordní kauce, nejvyšší z nich dosahovala půl milionu eur (téměř 13 milionů korun). Kozák byl propuštěn bez kauce. Současně běží také vyšetřování v Polsku, jelikož tamní firma Solaris Bus & Coach je podezřelá, že se ve snaze získat zakázku také dopustila korupce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.