Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má od pondělí nového generálního ředitele. Stal se jím Pavol Kováčik, kterého do úřadu jmenoval čerstvě zvolený ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). "Provoz a samotná práce na ředitelství se vyvíjí a je potřeba věci posunout dál, zavést nové impulzy a nové formy práce," prohlásil Kováčik při svém nástupu. Jeho cílem je především zrychlit výstavbu dálnic v Česku.

Nový šéf ŘSD má s výstavbou dálnic značné zkušenosti. Sbíral je jak ve stavebních firmách, tak ve státních podnicích, které stavební zakázky vypisují. Původní profesí je Kováčik strojař. Poté co vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Košicích, nastoupil do žilinského vývojového a zkušebního podniku ZVU VURAL. V druhé polovině 90. let Kováčik pracovně působil v Česku. Zasedal mimo jiné v představenstvu společnosti Pozemní stavby Zlín nebo pražského Armabetonu, kde byl na přelomu tisíciletí předsedou představenstva. Nějaký čas působil ve zbrojním průmyslu, konkrétně jako předseda představenstva společnosti Zbrojovka Brno Arms.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.