V Česku je jen málo lidí, kteří by se v oboru telekomunikací pohybovali tak dlouho jako Svatoslav Novák. Vystudovaný elektrotechnik začínal ještě před revolucí ve státní Správě pošt a telekomunikací, mezi lety 1995 a 1999 pak tento podnik, přetvořený v polostátní SPT Telecom, řídil. Už na počátku 90. let se navíc se skupinou známých v Prostějově pustil do podnikání.

Jeho firma Micos se postupně stala předním českým výrobcem optických rozvaděčů a datových skříní, které z Hané dodává telekomunikačním operátorům z 60 zemí světa. Většinu svého podniku nedávno Novák spolu s trojicí společníků prodal americké korporaci Preformed Line Products (PLP) z Clevelandu, která za Micos zaplatila odhadem nižší stovky milionů korun. Sám Novák si v prostějovské společnosti podržel ředitelskou pozici i 10procentní podíl. Jak se telekomunikační doyen nyní dívá na stav svého oboru v Česku a jak se jeho firmě podařilo prorazit ve světě?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.