V ochraně této země máme jasno. Ochráníme ji tvrdě a nekompromisně. Před čím? To je vlastně jedno. O to tu nejde. Škoda že nejsme stejně rozhodní v přízemnějších otázkách, jako je ekonomická budoucnost této země.

Investice jsou budoucnost. Firmy se snaží, ale s veřejným sektorem to není nijak slavné. Loni byla tvorba hrubého kapitálu veřejného sektoru o šest procent nižší než v krizovém roce 2009. Jde o nominální data, po zohlednění inflace by srovnání dopadlo ještě hůře. Investice v předchozích letech byly ještě nižší. Investiční deficit je velmi dobře vidět v kvalitě dopravní infrastruktury. Je trochu úsměvné, že se má Česko stát evropským lídrem na poli umělé inteligence, ale zároveň je čím dál tím obtížnější přejet z jedné části země do druhé. Připomíná to vývoj afrických zemí, kde tak dlouho chyběly telekomunikační sítě, až jejich budování přeskočily a začaly používat mobilní telefony. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
reklama