Budoucí nová česká bojová vozidla pěchoty mají mít věž s osádkou. To je jedna z podmínek, které ministerstvo obrany formulovalo jako nepřekročitelné v seznamu základních požadavků, jejž předalo čtyřem zájemcům o dodávku české armádě v rámci největšího tendru v její historii. Armáda chce zhruba za 53 miliard nakoupit 210 vozidel.

Někteří účastníci ale trvají na tom, že věž s osádkou je zastaralý koncept, a snaží se české vojáky přesvědčit, že by měli volit jinak. Věž s dělem může tvořit až polovinu ceny nového vozidla, proto jde i o důležitý finanční parametr.

"Dokud není podepsána smlouva, tak se budeme snažit to změnit. Je to budoucnost," tvrdí o bezosádkových věžích Tor Martin Henriksen, prodejní manažer norské zbrojařské firmy Kongsberg, která vyrábí mimo jiné i právě bezosádkové věže.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.